redakcja@top25snuff.com
gg: 5100723
fbde5237d004e87f1b284f362bfe6a35.jpg
cover photo
mor842
 • mor842 odpowiedział(a) na post 'Jaka tabaka, jeśli lubię Red Bulla' na forum.
  24/05/2018

  Pewnie że przeczytam. :) Żałuję tylko że moja wiedza na temat tabaki jest na tak niskim poziomie bo z chęcią o niej bym z Tobą szczegółowo porozmawiał. No ale nie można znać się na wszystkim. Dobrze, że są takie osoby jak Ty, które mają na tyle samozaparcia żeby zgłębiać wiedzę na ten temat. I jeszcze chcieć się nią dzielić z innymi. Dzięki tej stronie i forum wiem co pakuję sobie do kichawy. :D Mam w planach jeszcze "zgłębić" trochę wiedzy na temat tabak kaszubskich. Zainspirowałem się tym filmikiem: www.youtube.com/watch?v=7H48q6FWQuA.
  Read More...

 • mor842 odpowiedział(a) na post 'Jaka tabaka, jeśli lubię Red Bulla' na forum.
  23/05/2018

  Tak jak napisałem wcześniej jestem tylko tabaczanym "lajkonikiem". W historię wyrobu tabak i firm, które się tym zajmowały nigdy się nie zagłębiałem. Spróbuję jednak wygospodarować trochę więcej czasu i poczytać co nieco postów na forum. Bo temat jest naprawdę ciekawy. Proponowane przez Ciebie tabaki poszukam. Chociaż wątpię żeby udało mi się coś znaleźć. Mnie zainteresowała też wyrób tabak kaszubskich odkąd znalazłem i obejrzałem pewien filmik na youtube. Zaskoczyła mnie prostota z jaką można stworzyć naprawdę ciekawą tabakę.
  Read More...

 • mor842 odpowiedział(a) na post 'Jaka tabaka, jeśli lubię Red Bulla' na forum.
  23/05/2018

  Pewnie że świeża tabaka była by lepsza. Samodzielne ucieranie raczej nie. Chyba że trafili by się typowi tabaczani fanatycy. Ja bym się pewnie do nich zaliczał. ;) Co do opakowań i tabakier to chodziło mi o puszki stalowe. Moim zdaniem było by to idealne rozwiązanie dzisiaj produkowanych tabak. W sumie źle to sformułowałem z tą tradycją. Chodziło mi oto że taka mała zakręcana puszka była by o wiele lepsza niż plastikowa tabakiera z dziadowskim dozownikiem. Niestety w erze toksycznego plastiku, który jest tańszy w produkcji mamy to co mamy. Co do zbieractwa to w razie czego mógłbyś przerzucić się na zbieranie tabaczanych akcesoriów jakby co. ;) Z historii wyrobu i pakowania tabak raczej mam znikomą wiedzę niestety. Bardziej podchodzę do tego jak typowy współczesny konsument. Chociaż ciekawie było by spróbować tabak z tamtych czasów...
  Read More...

 • mor842 odpowiedział(a) na post 'Jaka tabaka, jeśli lubię Red Bulla' na forum.
  22/05/2018

  Niestety sprzedający wszystko co ma oprócz owocowych ozonów i kawowego Poschla wszystko ma w plastiku. Z tym że nowe wypusty owocowych ozonów, które ostatnio spotkałem mają tabiekry plastikowo-metalowe. Bezsens totalny. Kupiony jakiś czas temu Medyk no. 99 praktycznie w połowie już wywietrzał. Tabakiera tego samego typu. Tabaka to tradycyjny wyrób więc tak powinna być traktowana. No ale jakie czasy taka tabaka...
  Read More...

 • mor842 odpowiedział(a) na post 'Jaka tabaka, jeśli lubię Red Bulla' na forum.
  21/05/2018

  Kamfora akurat słabo mi podchodzi, może to jakiś uraz po tabace królewskiej od Poschl'a.
  To dobrze wiedzieć że można się nadziać na zleżałą. Choć szczerze powiedziawszy większość tabak dostępnych w moim rejonie leży sporo na półce zanim ktoś je kupi. Więc jeśli jest to w dodatku tabakiera plastikowa a SG są głównie w takich to nie trudno o brak świeżości. Podobnie zresztą jest z RB. Bardzo szybko traci swój pierwotny aromat niestety. Sporo ucieka przez łączenia obu połówek plastikowej tabakiery i ten ich pożal się korek. :/ Mógłbym spokojnie zapłacić 1/3 ceny więcej gdyby użyli małej metalowej, zakręcanej puszki, która o wiele lepiej zachowała by wszystkie właściwości. No ale masówka to masówka...
  No nic wezmę na spróbowanie jednego SG i McC. Koszt nie jest jakoś oszałamiająco wielki więc można spróbować co to warte.
  Na chwilę obecną i tak jedyna tabaka z tych masówek, do której bym śmiało wrócił oprócz RB to Gletscher prise. Nie wiem nawet kiedy skończyła mi się tabakiera tak szybko zeszła. :D Tylko co to do cholery jest ten olejek kolumbijski, którym tak się w reklamie chwalą...
  Filek dzięki wielkie za podzielenie się swoją ogromną wiedzą na temat tabak i małe oświecenie mojej mózgownicy w tym temacie. Trzeba szukać i próbować dalej jednym słowem. :)
  Read More...

 • mor842 odpowiedział(a) na post 'Jaka tabaka, jeśli lubię Red Bulla' na forum.
  20/05/2018

  Ogólnie to chciałbym coś dla odmiany no i od czasu do czasu dla przyjemności a nie tylko jako lekarstwo ;). Nie miałem okazji próbować nic od SG i McChrystal's. Jeśli się uda to będę miał dostęp do SG Menthol i anyżowego McChrystal's Anisette snuff. Co sądzisz na temat tych tabak? McChrystal's podobno jest bez mentolu...
  Z ozonowatych to miałem do czynienia ze Spearmintem. Niestety bardzo szybko traciła swoje właściwości aromatyczne. Ogólnie aromat przypominał mi taką gumę do żucia Wrigley's Spearmint, którą kiedyś za bajtla jadło się "na kilogramy" jak gumę Turbo. :D
  Jeśli chodzi o owocowo-mentolowe to SG miało by coś interesującego w ofercie?

  Jednym słowem trzeba próbować i szukać tej prawie idealnej. Póki co RB wiedzie prym. :)
  Read More...

 • mor842 odpowiedział(a) na post 'Jaka tabaka, jeśli lubię Red Bulla' na forum.
  19/05/2018

  Filek wrote:

  Zamiennik Red Bulla jest dość trudnym tematem, bo on sam jest dosyć niesztampowym przedstawicielem tabaki z grupy medicated. O tyle ciekawym, że jest bodaj jedynym z tego rodzaju (którego znam, bo już nie wspominam o hinduskich medicated, które wiem, że istnieją, ale nie próbowałem, więc nie mogę się wypowiadać czy faktycznie są z tej grupy, czy tylko walnęli sobie tabaką nazwę, żeby ładnie wyglądało - taki potok słów mi wyszedł), który nie jest wyrabianym w swojej ojczyźnie, czyli Anglii.
  W każdym razie same medicated dzielą się ponoć na dwa rodzaje: mild oraz strong. Trochę się tutaj będę posiłkował tym co napisałem (o kur...) 9 lat temu - top25snuff.com/forum/4-rodzaje-tabak/96-medicated.html - i od razu zaznaczę, że taki podział sugerowała zaledwie jedna pozycja książkowa (albo raczej broszurkowa). Teoretycznie patrząc na to z perspektywy czasu, bardziej bym powiedział, że to co sugerowali Anglii odnosi się do zmielenia wewnątrz tego rodzaju tabak, a więc z racji tego, że Red Bull jest bardziej puszysty w swojej konsystencji niż taki np. Medicated No.99 - wypadałoby przypisać go do tabak z grupy "mild medicated". A co za tym idzie - jeśli szukasz czegoś w podobnej tematyce rodzajowej, czyli takie "fluffy" medyki, to myślę, że można byłoby tam przypisać takie tabaki jak Hedges albo McChrystal's Original and Genuine.

  Dzięki za wyjaśnienie i link do tematu! Dobrze jest poszerzać wiedzę. Ze zdjęć proponowanych przez Ciebie tabak wydaje mi się że zmielenie ich jest takie samo jak w medyku z tym że spora wilgotność będzie powodować ten efekt "fluffy". Przypominały mi Gletscher Prise, którego również zażywałem dość sporo ale zawsze wolałem klasycznego Red Bulla bo był bardziej wydajny moim zdaniem. I co najważniejsze nie zbijał się w kulki jak GP z powodu większej wilgotności. RB zawsze był jak dla mnie bardziej optymalną opcją. Szkoda tylko że Hedges albo McChrystal's Original and Genuine są praktycznie nie dostępne w mojej okolicy. Każda trafika to oferta z "podstawką Poschl'a". Ogólnie byłem zdziwiony że znalazłem Medyka... Ciekaw jestem czy są może jakieś tabaki typowo ziołowe w stylu medicated. Łagodniejsze, które też można było by stosować na katar i zażywania "rekreacyjnego"?
  Read More...

 • mor842 odpowiedział(a) na post 'Jaka tabaka, jeśli lubię Red Bulla' na forum.
  18/05/2018

  Odkopię temat i podepnę się do zapytania. Czy mógłby ktoś polecić coś podobnego do Red Bulla w kwestii zmielenia i wilgotności? Moc może być nawet większa lub na tym samym poziomie. Jakoś nie podchodzą mi tabaki bardzo drobno zmielone, źle mi się je zażywa (np. popularny Medyk no. 99) i o dziwo powodują u mnie katar. A Red Bull to głównie moje lekarstwo na wiosenne uczulenia na pyłki.
  Read More...

 • mor842 odpowiedział(a) na post 'Filmy dokumentalne/publicystyka o tematyce tabaczanej.' na forum.
  23/11/2016

  Poszukując recenzji tabak na YT natrafiłem na filmik promujący i pokazujący pokrótce produkcję wyrobów tytoniowych marki Poschl. Niemiecka wersja językowa.

  www.youtube.com/watch?v=ghAroha0rBg
  Read More...

 • mor842 odpowiedział(a) na post 'Tabaka w świetle prawa' na forum.
  23/11/2016

  Pastor wrote:

  Wystarczy NIP, możesz podać jakikolwiek, nikt tego nie sprawdza.[/quote}

  Wielkie dzięki za poradę. Coś będzie trzeba wykombinować na pewno. :)

  Read More...

 • mor842 odpowiedział(a) na post 'Tabaka w świetle prawa' na forum.
  23/11/2016

  Pastor wrote:

  Odpowiadając koledze powyżej - nie ma takiej możliwości. Zdelegalizowano pokera, anonimowe karty sim, zakup tytoniu przez internet, nawet mlekomaty z mlekiem od krowy, na FB szaleje cenzura, proszę wybaczcie ale jako człowiek dość sędziwy i pamiętający "złote lata PRL" :) pozwolę sobie dość grubiańsko stwierdzić, że komuna wróciła pełnym ryjem.

  No to bida z nędzą w takim razie. :( Dokładnie komuna pełną gębą! Zastanawiam się czy może by się po prostu z kimś znajomym co ma firmę nie dogadać, żeby zamówił. Chyba że zamówień mogą dokonywać tylko i wyłącznie firmy zajmujące się handlem wyrobami tytoniowymi?
  Read More...

 • mor842 odpowiedział(a) na post 'Tabaka w świetle prawa' na forum.
  22/11/2016

  Filek wrote:

  Wracając do wątku dyrektywy, która powoli dosięga już wszystkie kraje UE

  Witam serdecznie! :)
  Forum a w zasadzie głównie recenzje tabak śledzę od kilku lat. Świetna strona, rzeczowo i na temat, opisane przystępnym językiem. Jak do tej pory cały czas męczyłem z przerwami dłuższymi lub krótszymi "podstawkę" Poschl'a. Głównie mentolówki takie jak Red Bull, Ozona Spearmint czy Gletscher Prise. Trafiły się też Lowen Prise i Alpina. Najbardziej zasmakował mi jednak Red Bull do porannej czarnej mocnej bez cukru. :) Bardzo lubię coś wyrazistego i odświeżającego. Dzięki niemu moje uczulenie na pyłki topoli w czerwcu poszło w niepamięć. :) Inne tabaki były jak dla mnie zbyt słabe lub wręcz zamulające (zwłaszcza Alpina). Aromat najdłużej utrzymywał się tylko i wyłącznie w przypadku Red Bull'a. Zażywam tylko i wyłącznie z ręki. Sposób kaszubski zdaje się. :) Dzięki stronce natrafiłem na tabaki Medicted no. 99 i Magnet Menthol Strong. Zachęcony recenzjami i opisami postanowiłem w końcu je sobie zamówić przez internet. A tu okazało się że wg. ustawy na chwilę obecną klientom indywidualnym już nie sprzedają. :/ Próbowałem też dogadać się z trafiką, w której do tej pory robiłem zakupy ale oni jak większość mniejszych sklepów mają tylko w ofercie w/w Poschl'e. Stąd moje pytanko. Czy istnieje jeszcze jakaś możliwość zamówienia tych tabak przez internet pomimo wejścia w życie tegoż zakazu? Mogły by być też nawet póki co jakieś próbki. Będę bardzo wdzięczny za jakąś konstruktywną poradę w tym temacie. :)
  Read More...

My Reviews

Nie znaleziono żadnych pozycji
Powered by JomSocial