redakcja@top25snuff.com
gg: 5100723
fbde5237d004e87f1b284f362bfe6a35.jpg

Gdzie kupić rożek na tabakę

Eleganckie rogi do tabaki z polerowanego krowiego rogu. Tabaka z nich zażywana niepomiernie zyskuje na mocy i smaku. Starannie wykonana tabakiera również doskonale prezentuje się jako elegancka pamiątka z Kaszub. Takie tabakiery wytwarza się tylko na Kaszubach.

W celu uzyskania rożka do tabaki, krowi róg poddaje się długotrwałej obróbce polegającej na zmiękczaniu przez gotowanie, stopniowym nabijaniu na kliny, spłaszczaniu w imadle. Jest to proces pracochłonny i uciążliwy, dlatego rogarstwo jest rzemiosłem ginącym; obecnie tabakę można kupić w gotowych plastikowych pudełeczkach.

Szansą dla tego tradycyjnego kaszubskiego rzemiosła jest spopularyzowanie jego wyrobów w charakterze pamiątek i przedmiotów, które mieć wypada.

Rogi, autorstwa Piotra Turzyńskiego, posiadają elegancki wygląd dzięki starannemu polerowaniu. Wieczko tabakierki jest jest na tyle dokładnie zrobione, że nie potrzebuje uszczelnień w postaci materiału. To szczególnie ważne, aby rożek posiadał odpowiednią szczelność i nie pozwalał tabace na opuszczenie swojego wnętrza. Kontakt z Panem Piotrem jest możliwy pod numerem telefonu: 601-824-154 lub drogą mailową: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.. Producent wystawia rachunki.

A oto przykładowe rożki autorstwa tego rogarza:

e-max.it: your social media marketing partner