redakcja@top25snuff.com
gg: 5100723
fbde5237d004e87f1b284f362bfe6a35.jpg

Szczegóły recenzji

Inglez
Inglez Hot
Fabrica de Tabaco Estrela
by Administrator     Wrzesień 24, 2009    
Ocena ogólna 

3.2
Ocena smaku 

3.0
Ocena opakowania 

4.0

To ja dodałem tę firmę i tę tabakę, a szczerze mówiąc to nie wiem o nich nic. Byłem na wakacjach na Maderze i jak to nie miałbym przywieść jakiejś pamiątki z tej cudownej, wiecznie wiosennej wyspy? Obszedłem wzdłuż i wszerz całe Funchal (stolica Madery) w poszukiwaniu choć jednego specyfiku. I oto co znalazłem. Inglez Rapé. Chyba jedyny dostępny tam produkt tabaczny. Znajdziecie tam wszystko: papierosy, filtry, tytonie do fajek itd. Ale snuffu żadnego. Tam po prostu nie ma takiego zwyczaju. Jak już wspominałem ani o firmie, ani o tabace nie znam żadnych szczegółowych informacji. Nawet żmudne przeszukiwanie portugalskich oraz światowych witryn internetowych nic nie dały. Madera jest wyspą należącą do Portugalii. Więc podejrzewam, że mamy do czynienia z portugalską bądź hiszpańską firmą. Rapé to po portugalsku tabaka... Przechodząc do opisywania samego produktu.... W dużej, okrągłej, metalowej puszce zamknięte jest aż 50 gram średnio smacznej tabaki. Wyjątkowo jasna barwa, drobne zmielenie i suchość. To rzuca się w oczy najpierw. Potem pozostaje już tylko testowanie... Powiem tak... Ten smak mnie nie zachwyca, ale uważam, że można go polubić. Na pewno nie polecałbym go dla nosków, które świata nie widzą poza wyrobami Poschla. Podczas wąchania samej zawartości puszki, zapach przypomina wióry drewna. Później jest już trochę lepiej. Po pierwszym zażyciu, na przód wysuwa się, taki lekki w smaku, tytoń. W tle pozostają za to inne aromaty. Miód, cytryna... Są to jednak aromaty, jak dla mnie dość słabej jakości. Brakuje mi w nich soczystości i głębi smakowej. Tym niemniej specyfik bardzo dziwny. Jeszcze nigdy nie opisywałem tabaki tak trudnej do zdefiniowania. Mimo, że na początku w ogóle nie przypadł mi do gustu, teraz zaczynam się do niego przekonywać. Paru moim znajomym również pod pasował. Jednak to pamiątkowe 50 gram trochę sobie poleży w spokoju. Kupiłem go za 1.90 € i facet powiedział mi, że to jedyny produkt, który ma, bo tylko to mu się jako tako sprzedaje. Prawda jest taka: jeśli chcecie zrobić porządne tabaczne zakupy, nie jedźcie do Portugalii, a już na pewno nie na Maderę :D

Podsumowanie o tabace

Zalety tabaki
-
Minusy Tabaki
-
Czy ta recenzja była dla Ciebie pomocna? 

Komentarze

Sortowanie 

To write a comment please register or